PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=734}

Łowca androidów

Blade Runner
7,7 211 125
ocen
7,7 10 1 211125
8,7 48
ocen krytyków
Łowca androidów
powrót do forum filmu Łowca androidów

Film Noir

ocenił(a) film na 10

Arcydzielo nie tylko gatunku. Jeden z moich ulubionych filmow. Znakomita atmosfera, miasto, noc, deszcz, niezwykla muzyka, perfekcyjne zdjecia i oprawa wizualna, pasjonujaca fabula. Film bez wad, ponadczasowy klasyk. Obraz przyszlosci, ktory przetrwal probe czasu. Ogladajac poczatkowa sekwencje za kazdym razem przenosze sie do innego swiata, nie ma mnie, nic nie jest w stanie mnie rozproszyc i oderwac od ekranu, to sie nazywa magia kina. Przyznam, ze lubie zarowno wersje kinowa (za klimatyczne monologi Deckarda nawiazujace do starych kryminalow, mniej za zakonczenie z zupelnie innej bajki) oraz wersje rezyserska (za brak monologow przez co tworzy sie dodatkowy nastroj budowany przez muzyke i znakomity final). Zazwyczaj przy kolejnych powtorkach ogladam director's cut (od kilku lat z najwieksza przyjemnoscia ta ponoc ostateczna wersje). Pozycja obowiazkowa dla kazdego wielbiciela sci-fi.

Kriss de Bielau

stworzenie klimatu oddziaływującego na uczucia to już połowa sukcesu

Kriss de Bielau

no wreszcie po 35 latach strawiłem to dzieło, powiem szczerze tak! było warto! ale kilka pytań jest nieuchronnych:
1. Jakim cudem twórcy filmu/książki uwierzyli że w ciągu 37 lat (film powstał w 1982- opowiada o 2019 roku) powstaną tak wielkie metropolie, i tak zaawansowane technologicznie? Nowy York obecnie powstaje kilkaset lat a nie jest tak ogromny i zaawansowany, twórcy chyba się z lekka pospieszyli, chyba że macie jakieś w miarę logiczne wytłumaczenie na ten fakt. Wg mnie akcja powinna być przynajmniej w 2160 roku.
2. Jakim cudem pracownik największej i najbogatszej korporacji na Ziemi (Tyrrel Corp.) robi organy w jakimś starym baraku/garażu w slumsach zamiast w firmowym laboratorium? (oczy dla androidów).
3. Czy replikanci/androidy to były roboty czy sklonowani ludzie? Android z definicji to robot - replikant niekonieczne, - czemu więc twórcy filmu postanowili zmienić tą nazwę przez co jest myląca?
4. Jakim cudem policjant wszedł sobie w płaskie zdjęcie jak w obiekt 3d i się w nim poruszał? to niewykonalne.
5. Jakim cudem łowca androidów nie mógł skorzystać z mikroskopu w laboratorium policyjnym lub nawet czemu sam nie miał w domu mikroskopu tylko po użycie mikroskopu w celu zbadania łuski węża musiał iść na jakiś targ rybny czy budę z chińskim żarciem i tam dopiero staruszka użyła mikroskopu?
6. Czemu jeden z najlepszych inżynierów genetycznych korporacji mieszka w jakiejś starej, opuszczonej ruderze?
7. Czy akcent polski był zamieszony specjalnie/ z przymrużeniem oka? Leon Kowalski - wygląd nietrzeźwego menela, kaprawy wzrok, wąs ? Zauważyliście że w filmach amerykańskich z tego okresu często żartują z polaków? no w 'kevin sam w domu' zabawki z fabryki w sklepie zaczynają bluźnić po polsku:)

ocenił(a) film na 10
Mothyff

W ilu miejscach wkopiowałeś ten sam post? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones