PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=734}

Łowca androidów

Blade Runner
7,7 211 030
ocen
7,7 10 1 211030
8,7 48
ocen krytyków
Łowca androidów
powrót do forum filmu Łowca androidów

Po pierwsze, nie rozumiem jak można być takim osłem, by okroić wersję reżyserką z motywu jednorożca i dodać "happy-end" - czy dzięki temu film rzeczywiście lepiej się sprzedawał? Przecież reżyserski oryginał pod względem fabularnym to filmowe dzieło.

Wracając do zagadki - prawdziwym łowcą androidów jest gość z laską który składa origami. Główny bohater to tylko jego "niewolnik", jak to określa pod koniec Rutger Hauer. Sytuacja głównego bohatera-androida i tej jego lali jest ta sama co Rutgera Hauera i jego replikanckiej panny - tak samo ja oni długo nie pożyją.

Wiem, że to nie jest odkrycie, oddaję po prostu przysługę tym którzy tego dotąd nie zrozumieli.

ocenił(a) film na 10
_verte_

Ja na to nie wpadłem ale fakt jest to jedna z możliwości kim rzeczywiście jest Deckard.

ocenił(a) film na 7
Yasiu

To mit: http://www.filmweb.pl/film/%C5%81owca+android%C3%B3w-1982-734/discussion/Prawdzi wa+interpretacja+Blade+Runnera+-+Odk%C5%82amanie+mit%C3%B3w,2954387

ocenił(a) film na 7
_verte_


W wersji producenckiej - replikant dowodzi swego... człowieczeństwa
W wersji reżyserskiej - nie.
I to jest ogromna strata dla filmu.
Niestety w wyniku, perfidnej dodajmy sugestii Ridleya, że Deckard nie jest człowiekiem, lecz androidem, a właściwie replikantem (za pomocą snu o jednorożcu i przyniesionego mu do domu origami o kształcie jednorożca sugerującego, że sen został mu wdrukowany) film traci swoje... człowieczeństwo.
Bo czyż nie tego dowodzi robot Roy Batty ratując w finale od śmierci... człowieka, który mu zagraża?
Swojego człowieczeństwa.
Dopóki Deckard jest człowiekiem to scena wielka, pełna humanizmu.
W momencie gdy Deckard okazuje się androidem scena traci jakiekolwiek znaczenie. No, bo co może oznaczać, czego dowodzić, że jeden replikant ratuje drugiego?
Niczego.
Pozostaje pustka.

ocenił(a) film na 7
_verte_

Jednorożec to błąd logiczny, kto potrafi logicznie myśleć, to rozumie: http://www.filmweb.pl/film/%C5%81owca+android%C3%B3w-1982-734/discussion/Prawdzi wa+interpretacja+Blade+Runnera+-+Odk%C5%82amanie+mit%C3%B3w,2954387

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones