PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121168}

Bob i Carol i Ted i Alice

Bob & Carol & Ted & Alice
6,5 315
ocen
6,5 10 1 315
7,7 3
oceny krytyków
Bob i Carol i Ted i Alice
powrót do forum filmu Bob i Carol i Ted i Alice

Odkąd lepiej poznałem historię Natalie Wood chcę obejrzeć te z jej filmów, które są warte zobaczenia, a owy właśnie film do takich się zalicza. Ktokolwiek?

bardotek69

Wreszcie obejrzałem ten film w całości i jestem pod wrażeniem!

Pozornie lekka komedyjka, ale tak naprawdę mądry film o poważnych sprawach podanych w "swobodniej oprawie". Świetny scenariusz, zabawne sytuacje i dialogi oraz w ogóle humor sytuacyjny. Dawno się tak nie uśmiałem. Do tego świetna muzyka z niezapomnianym klasykiem Jackie DeShannon - What The World Needs Is Love!

No, a oprócz tego świetna jak zawsze Natalie Wood, która była tutaj u szczytu swojej urody i sławy! Nigdy nie była piękniejsza i seksowniejsza! Malutka i filigranowa, ale jaka zgrabna i pociągająca!

Polecam!

ocenił(a) film na 5
bardotek69

a jaka jest ta historia Natalie Wood ?

schiz

Niezmiernie ciekawa ;)

Ale by się o tym osobiście przekonać musisz przeczytać biografię Natalie autorstwa Suzanne Finstad.

ocenił(a) film na 5
bardotek69

jak znajde w sieci to poczytam.
a co do sceny czworga w łozku-to byli zadowoleni? wyglada ze wstydu zrejterowali. prawda?

schiz

Ja to odczytałem w inny sposób. Raczej dotarło do nich co tak naprawdę robią i że wcale tego nie chcą. Że każde z małżeństw zdało sobie sprawę, że się kochają i nie potrzeba im innych uciech. Że jednak "zakazany owoc smakuje najlepiej" - wszyscy znali się za dobrze, by to sobie zrobić. Ot co.

ocenił(a) film na 5
bardotek69

Możliwe. Ale końcowa scena z ludźmi patrzacy se w oczy jest wg mnie tandetna i niepotrzebna.

schiz

A dla mnie nie. W tej scenie w oczach Carole widać właśnie tę miłość i nową "pasję" i podziw dla Boba, że nie zdecydował się zrobić tego z inną kobietą.

ocenił(a) film na 5
bardotek69

Interpretacja dowolna. Ale Bob wcześniej juz ją zdradził z atrakcyjna blondynką z San Francisco i nie żałował. Według tego sądzę że nieudany czworokąt z przyjaciółmi NIE przeszkodzi mu w przyszłości zdradzac żonę. To moje gdybanie o bohaterach...

schiz

Z tym to się zgodzę. Pewnie nie chciał z Alice, bo za dobrze ją zna, ale na boku, gdy Carole nie wie - czemu nie?

PS: Elizabeth Taylor nie żyje, straszne, po prostu straszne...

ocenił(a) film na 5
bardotek69

Żyła długo, jak na ikone Hollywood rzadkość.
Przynajmniej nie zmarła tak tragicznie jak Natalie Wood, ktora 15 minut w wodzie wolala o pomoc. Czy sa teorie o mozliwosci zabojstwa?
A na jachcie chyba mąż i Ch. Walken... Dziwna smierc.. Co pisala o tym biografka?

ocenił(a) film na 7
bardotek69

Ciekawe co czuła cała czwórka aktorów na planie tej sceny: byli zażenowani, śmiali się?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones